۶ نکته برای یادگیری زبان از طریق فیلم

۶ نکته برای یادگیری زبان از طریق فیلم

 

لبتاپ lingo tv

 

۱.یک فیلم جذاب انتخاب کنید: این نکته احتمالا خیلی واضح به نظر می رسد، اما اگر یک فیلم کسل کننده انتخاب کنید، حوصله تان سر می رود. و اگر حوصله تان سر برود و کسل شوید، برایتان سخت خواهد بود تا توجه تان را برای بیشتر از یک و ساعت و نیم به فیلم معطوف کنید.

یادم میاد وقتی بچه بودم، مجبور بودم ساعت ها و ساعت ها فیلم های واقعا قدیمی مثل “Singing in the Rain” (آواز در باران)و “Mary Poppins” (مری پاپینز) را ببینم تا اتگلیسی یاد بگیرم. اگر این فیلم ها را نمی شناسید، می توانید آن ها را بررسی کنید، واقعا قدیمی هستند. از این فیلم ها متنفر نبودم ولی از دیدن شان هم خیلی هیجان زده نمی شدم.

به همین دلیل، پیشنهاد می کنم فیلم هایی که دوست دارید انتخاب کنید. به این منظور، می توانید به وبسایت «راتن تومیتوز» مراجعه کنید که منتقدان و نقدهای عالی برای ده ها هزار فیلم دارد.

۲.فیلمی انتخاب کنید که مناسب سطح زبان فعلی تان باشد: برای مثال، برای مبتدی ها معمولا آموزش زبان از طریق انیمیشن را توصیه می کنم.

علت اصلی اش این است که انگلیسی ای که در انیمیشن ها صحبت می شود خیلی دوستانه و دل پذیر است و همچنین به آسانی قابل فهم می باشد.

از طرف دیگر، اگر بخواهید فیلمی مانند «رومئو و ژولیت» را ببینید، خیلی گیج خواهید شد. فهمیدن انگلیسی شکسپیری (که قرن ها پیش استفاده می شده) در فیلم حتی برای زبان آموزان سطح پیشرفته، خیلی سخت است.

 

۳.دیکشنری خود را همراه داشته باشید: شاید نکته ی شماره ۵/۳ هم اضافه کنم و آن هم این است که فیلمی انتخاب کنید که زیرنویس دارد. پس وقتی یه لغت می شنوید که برایتان جالب است، آن را در دیکشنری چک می کنید. به این دلیل که برای فهمیدن آن لغت سختی کشیده اید، قادر خواهید بود برای مدت زیادی آن لغت را به خاطر بسپارید.

۴.عبارت های کوتاه را تکرار کنید: گاهی اوقات یک چیز جالب در فیلم می شنوید. مثلا یه عبارت کوتاه یا اسلنگ مانند ، “hell yeah!”یا “sure thing” یا “you betcha!” که در انگلیسی به طور متداول استفاده می شوند. اگر آهنگ این عبارات را دوست دارید، راحت تر آن را تکرار می کنید. بعد از این که چند بار بلند عبارت های جدید را تکرار کنید، می توانید برای مدت طولانی تری آن ها را به یاد بسپارید. این تمرین عالی و جالب است، و یکی از تمرین های مورد علاقه ام خودم است.

 

۵.بدون زیرنویس: می دونم که تماشای فیلم خارجی بدون زیرنویس واقعا می تواند چالش برانگیز باشد. پس توصیه می کنم بار اول که فیلمی را می بینید، آن را با زیرنویس ببینید. اما اگر برای بار دوم آن را تماشا می کنید، زیرنویس را غیرفعال کنید.

به این طریق، شما از پیش داستان را از بار اولی که فیلم را دیدید، می دانید. و این بار می توانید به بعضی تک واژه ها که بار اول در دیکشنری چک کرده بودید گوش دهید. یا ممکن است بخواهید امتحان کنید چقدر از فیلم را بدون زیرنویس متوجه می شوید.

 

۶.وی ال سی پلیر VLC player: این پلیر را برای تماشای فیلم با کامپیوتر توصیه می کنم. این پلیر از ابزارهای مورد علاقه ی خودم است. اکثر افراد فقط برای تماشای فیلم از وی ال سی پلیر استفاده می کنند، اما من کمی متفاوت از آن استفاده می کنم. (اگر این نرم افزار را ندارید، می توانید آن را رایگان دانلود کنید)

 

.کاری که من انجام می دهم این است. در صورتی که فیلم دانلود می کنید و می بینید، می دانید که گاهی نمی توانید زبان فیلم را متوجه شوید. وی ال سی پلیر به شما این امکان را می دهد که فیلم را با نصف یا یک چهارم سرعت ببینید. پس اگر قسمت هایی هستند که متوجه نمی شوید، می توانید با سرعت کمتر آن ها را دوباره ببینید و دوباره گوش دهید. این کار برای تمرین زبان خیلی مفید است.

مطالعه بیشتر